Rovnátka na nehty

Orthonyxie je obor v Čechách stále málo známý. První rovnátko na nehty bylo vynalezeno v USA v roce 1873. Největší vývoj ale zaznamenala orthonyxie v Německu, kde je v dnešní době orhonyxie součástí lékařského oboru- podologie. V Čechách není podologie lékařským oborem. Rovnátko na nehty je aparátek, který má za úkol nehet rovnat a časem ho i naučit růst rovně. Léčba trvá minimálně půl roku, aby došlo k přestavení lůžka a nehet se opět nezačal brzy deformovat.
Rovnátek je mnoho typů a druhů a je třeba vybrat vždy ten správný typ na konkrétní problém. Zkušená pedikérka musí vzít v úvahu stav nehtu i valů, které mohou být bolestivě zanícené. Také sílu nehtu, aby nedošlo k jeho poškození.

Co je cílem léčby?

Dříve se zarůstání nehtů řešilo především vystříháváním na pedikúře či na chirurgii, bohužel tato metoda se stále hojně využívá. Při vystřižení nehtu do hloubky se sice v lepším případě odstraní příčina bolesti, ale z 80% se problém jen posune více do hloubky valu, jakmile začne nehet dorůstat, je situace ještě horší. Proto je cílem správné léčby zarůstajícího nehtu především nechat nehet přerůst kritickou délku. V salonu využívám všechny na našem trhu dostupné typy rovnátek. Za dobu svého působení, mám již mnoho klientů, kteří již nemusí chodit na rovnátka, ale pouze na pedikúru a především je již netrápí bolesti.

Ceny:
Aplikace jedné špony: 450,-
Drenáž jednoho nehtu: 50,-
Doba aplikace: dle náročnosti ošetření
Trvanlivost: ve většině případů do odrostu, v některých případech dle potřeby.